Diş implantı nasıl uygulanır  ?

Diş implantı nasıl uygulanır ?

03. Ara, 2011 tarihinde yazıldı. Kategori: Diş Estetiği

İnsan sindiriminin ağızda başladığı düşünülürse, dişlerin estetik bir araç olmaktan ziyade sağlık açısından son derece mühim olduğu da anlaşılır. Gün içinde yüzlerce kes çalışan dişlerinizin yıpranması ve bu yıpranma neticesinde çürümesi oldukça doğaldır. Diş çürüğü tedavi edilemeyecek bir noktaya geldiğinde, dişiniz çekilir. Bu gibi durumlarda çok basit bir cerrahi müdahele ile kaybettiğiniz dişin yerine, diş implantı yaptırabilirsiniz.

Artık diş implantı uygulanabilmesi için günlerce beklemenize gerek kalmıyor. Dişinizi yeni çektirmiş dahi olsanız kolayca implant uygulanabiliyor. Çene kemiğinize yerleştirilecek bir diş implantı uykularınızı kaçıran bir şey olabilir ancak bu işlem o kadarda korkulacak türde bir cerrahi operasyon değildir. Dişini çektirdikten birkaç dakika sonra, yeni implantınız ile dişçi koltuğundan kalkarak, hayatınıza devam edebilirsiniz.

Diş implantı yerleştirme işleminin daha kolay yapılması için aslında dişinizin yeni çekilmiş olması gerekiyor. Diş hekiminiz dişinizi çektiğinde, zaten doğal olarak implant yerleştirilecek bir boşluk oluşmuş oluyor. Böylece hızlı bir biçimde, vidayı yerleştirmek için uğraşmadan diş implantı yerine yerleştirilebiliniyor. Çok kısa süre içerisinde uzun yıllar boyunca sizinle beraber olacak diş implantına sahip oluyorsunuz.

Etiket: ,

Benzer Yazılar

Yorum Yap