Diş Köprüsü Tedavisi

Diş Köprüsü Tedavisi

21. Ağu, 2011 tarihinde yazıldı. Kategori: Diş Estetiği

Bir veya birden fazla diş kaybının olduğu durumlarda oluşan bu boşluğun ağızdaki diğer dişlerden destek alınara doldurulmasına Diş Köprüsü denir.

Ağız sağlığınız ve estetik görünümünüz için 1 dişinizin bile ne kadar önemli olduğu aşikar.Yemek yerken,konuşurken,gülerken dişlerinizi kullanırsınız ve dişleriniz hep ön plandadır.Dişler yüzünüzün şeklini de büyük oranda etkilemektedir ve Diş Köprüsü yanağınızı ve dudaklarınızı destekleyerek yüzünüzün şeklinin korunmasına yardımcı olur.1  dişinizi kaybederseniz diğer dişleriniz o dişin yerini doldurmak için onun bulunduğu yere doğru kaymaya başlar ve bunun sonucunda da diş ve diş eti problemleriyle karşı karşıya kalırsınız.

Diş köprüsü hazırlanmadan önce boşluğun önündeki ve arkasındaki dişler aşındırılır ve hazırlanır.Daha sonra aşındırma yapılan dişlerin üstü kaplanır ve bu dişlerden destek alınarak boşluğa seçilen doldu malzemesiyle (porselen veya akrilik) dişler yerleştirilir.Eğer ağzınızda köprü yapımına uygun destekleyici dişler bulunmuyorsa implant yöntemi ile gereken destekleyici dişler sağlanır.

Köprülerin alt kısmında titanyumdan tutun altın alışımlara kadar çeşitli metaller kullanılabilmektedir.Köprünüzün üst kısmında ise en estetik madde porselendir.

Diş Köprüsü Bakımı

Köprünüzü her gün nasıl dişlerinizi fırçalıyorsanız onun gibi temizlemeniz gerekmektedir.Köprüyü sadece fırçalamak tam olarak temizlenmesini sağlamamaktadır ve köprü için özel olarak imal edilen köprü altı ipini kullanmalısınız.Diş hekiminize 6 ayda bir giderek köprünüzü kontrol ettirmelisiniz.Köprünüze gerekli olan bakımı ve özeni göstermezseniz diş ve diş etlerinizde sağlık sorunları ortaya çıkabilir ve köprünüzün yenilenmesi gerekebilir

Diş Köprü Fiyatları

Köprü ücretleri  yapılan köprü türüne göre değişmektedir. Fiyatlar ortlama  400-600 TL arasında değişmektedir. Ayrıca birçok diş kliniği SGK ve BAĞ-KUR için özel indirimler yapmaktadır.

Benzer Yazılar

5 Yorum

gülay akaykanmış

29. Ağu, 2011

1 hafta önce köprü yaptırdım sol alt tarafta ağrım var sorun ney bilmiyorum doktorum geçicek diyor acaba neden ağrı var gecer mi

fatma

27. Eyl, 2011

benim de ağrıyo………….geçti mi

emin

02. Şub, 2013

merhaba bende köpru yaptırdım bir ay oldu hala ağrıyo ve ağrı boğazımada atıyo

vedat biçer

17. Şub, 2013

bende diş köprüsü yaptırdım çok pişmanım agrılardan duramıyorum çok agrıyor tekrar dokdora gidecegim

fatih

19. Şub, 2013

merhaba 5 subat ta köpru yaptırdım agrılarım gecmıyor bazen ust dıse vuruyor ağrısı daha kac gun surer neden agrıyor

Yorum Yap